Najdete v obchodě Levi´s®

Co jsou Water<Less® džíny?

ZPÁTKY NA NOVINKY

Friday 22 March 2019

Dříve byla džínovina tak tvrdá, že sama stála. Vyráběli se z ní nestárnoucí kalhoty pro horníky, kovboje a další tvrdé muže. Během let, kdy své džíny každodenně nosily, se každý pár stal jedinečným. Džínovina vybledla od slunečních paprsků, vytvořili se nan í trvalé záhyby a objevilo se opotřebení na stehnech.

Když se džíny rozšířily po celém světě, každý chtěl svůj jedinečný kousek, který by vypadal jako po měsíci v kovbojském sedle.

Pokud si nekupujete surovou džínovinu, je dnes váš denim již „hotový“ a upravený předtím, než se k vám dostane.

Aby džíny dostaly ten správný “hotový” vzhled, přišli designéři s nekonečnou paletou různých kreativních postupů úprav. K těm bylo ale často zapotřebí take velké množství vody. Například během tzv. Stonewashing bubnovaly o džíny kameny v obřích pračkách. Přestože mnoho dokončovacích Technik existuje již celá desetiletí, stále se snažíme věci posunovat dál – k lepšímu.

Na scénu přichází Water<Less® džíny

Naši designéři neustoupili od “hotového” vzhledu, ale vyzvali nás, abychom k jeho dosažení používali mnohem méně vody. Proto značka  Levi´s® vyvinula více než 20 inovativních technik, které toto přání splňují a šetří jeden ze vzácných přírodních zdrojů naší planet.

Jak může vypadat technika Water <Less®? Někdy jednoduše použijeme náprstek vody a trochu ozónu místo detergentu. Chceme-li získat měkký pocit, kterého se tradičně dosahuje pomocí změkčovače tkanin, “vypereme” džíny s uzávěry lahví a golfovými míčky zcela bez použití vody. Konečný výsledek přitom zústává stejný: džíny, které milujete, a mnohem méně vody.

Od roku 2017 je 55 % všech džín Levi’s® Water <Less®. Ale to nestačí. Nedostatek vody se stává jednou z největších výzev světa. Proto jsme do naší inovační laboratoře Eureka pozvali 20 konkurentů a sdíleli s nimi všechny naše postupy pro úsporu vody. Inovativní postupy Water <Less® zpřístupňujeme ostatním ve snaze učit se a zlepšovat se. Společně můžeme změnit výrobu denimu tím, že budeme používat méně vod. To bude mít pozitivní globální dopad na životní prostředí a o to nám jde.

SDÍLEJTE