Letní sezóna je oficiálně zahájená

Letní nákupy se Zorkou Hejdovou

BACK TO NEWS

Tuesday 2 July 2019

Letní sezóna je oficiálně zahájená, a pokud jste to už neudělali, je právě teď nejvyšší čas vyrazit na nákupy a připravit svůj šatník na horka ve městě, dovolenou i víkendy na zahradě nebo u vody. Nám při nakupování dělala společnost moderátorka Zorka Hejdová, která nám prozradila svoje letní tipy.

Jaké máte plány na léto?

Bohužel pracovní. Loni jsem měla léto hodně volné a letos je to přesně naopak. Čeká mě zaskakování v rádiu i televizi, tak alespoň umožním jet na dovolenou ostatním. Proto se chci dneska podívat po nějakém outfitu, který bych během léta mohla nosit i ve městě.

Co v létě nosíte nejraději?

Léto si užívám i co se týká oblékání a ráda ukazuju dost kůže: nosím kraťásky, crop topy, nebojím se odhalit břicho. Pro ty, kteří se odhalují neradi, jsou ideální nějaké vzdušné šaty, lehká delší sukně nebo volné kalhoty, zkrátka něco, v čem člověku bude příjemně, i když celý den běhá po městě. Letní módu miluju a v dnešní době je možností snad nekonečno!

A co horka? Máte pro nás nějaké tipy, jak se s nimi vypořádat?

Musím se přiznat, že mám léto ráda se vším všudy, a tak mi nevadí ani horko. Nejlepším osvěžením je pro mě asi ledové kafe, zmrzka, drink nebo kus melounu. A pokud můžu, tak je samozřejmě nejlepší vydat se někam k vodě!

Jak se v létě mění vaše beauty rutina?

O svoji pleť se teď starám asi nejlíp, co jsem se kdy starala. Myslím, že je to i věkem, a i když jsem to dlouhou dobu neřešila a vystačila si s jedním krémem z drogerie, dneska už do péče investuju víc a vidím, že se to vyplácí. Používám denní i noční krém, chodím na kosmetiku a v létě se samozřejmě soustředím i na ochranu před sluncem. Četla jsem spoustu článků a někdo radí spíš používat co nejvyšší faktory, jiní zase to nepřehánět, tak jsem se rozhodla jít zlatou střední cestou a používám krém s ochranným faktorem 20 pokaždé, když jdu na delší dobu na slunce. Nenamazaná už na slunce nejdu.

V létě se méně líčím, protože mi přijde, že opálená kůže to tolik nevyžaduje, a mám ráda i trochu jiné barvy. Baví mě broskvové a korálové odstíny, ať už v podobě lesků na rty, tvářenek nebo bronzerů.

I vlasy nechávám v létě žít svým vlastním životem. Mám ráda třeba různé spreje, které samy vytvoří efekt plážových vln, ale jinak přes léto vlasy moc netrápím a nechávám je spíše odpočinout nebo je jen svážu do ležérního drdůlku, což je vlastně v horku asi i nejpohodlnější možnost.

Jaké módní trendy vás poslední dobou zaujaly?

Poslední dobou mě dost baví návrat módy devadesátých let a neonové barvy. Přijde mi super, že jsou zase v kurzu plísňáky a další věci, o kterých jsem si myslela, že už se nikdy nevrátí. Líbí se mi taky metalické materiály nebo trend cyklistických šortek.

Musím se ale přiznat, že nejsem trendsetter v pravém slova smyslu. Na většinu trendů si totiž zvykám docela dlouho, takže se mi často stává, že si danou věc koupím, až když už je zase „out“.

Mohla byste v rychlosti popsat outfit, který jste dneska zvolila?

Klíčovým prvek outfitu jsou šaty, které jsem si vybrala z několika důvodů. Zaprvé protože miluju značku Pinko a jejich oblečení nosím ráda po celý rok. Zadruhé mě baví, jak jsou barevné. Moje nejoblíbenější barva je sice černá, ale v létě to přeci jen i mě svádí ke světlejším odstínům a barvám a tyhle šaty zaručeně rozsvítí celou ulici. A zatřetí je to perfektní kousek na léto, protože jsou vzdušné a člověk v nich vydrží celý den. Kromě toho jsou podle mě vhodné na jakoukoliv příležitost, vzala bych si je do práce i kamarádce na svatbu, stačí vyměnit doplňky. (šaty Pinko, původní cena 10650 Kč, outletová cena 7455 Kč)

Boty jsem vybírala k šatům, a i když si je dovedu představit i s placatými sandálky, já dávám přednost podpatkům. Nakonec jsem zvolila docela univerzální obuv, která se dá nosit do ulic i do práce. (Boty Deliberti, původní cena 4390 Kč, outletová cena 2195 Kč)

Co se týče doplňků, tak kabelku jsem sladila tón v tónu se zbytkem outfitu a šaty jsem přepásala páskem, protože mám ráda zvýrazněnou siluetu. (Kabelka Michael Kors, původní cena 10900 Kč, outletová cena 5450 Kč, pásek Pinko, původní cena 3490 Kč, outletová cena 2440 Kč, náušnice Klenoty Aurum, původní cena 7100 Kč, outletová cena 4970 Kč)

 

 

SHARE ON