Léto se blíží a s ním i vytoužená dovolená

Balení na dovolenou, které vás bude poprvé bavit

ZPÁTKY NA NOVINKY

úterý 14 květen 2019

Léto se blíží a s ním i vytoužená dovolená, je tedy na čase začít řešit vhodné zavazadlo. Bude lepší krosna, s níž se dostanete až na palubu letadla, nebo raději sáhnete po kufru na kolečkách, který je daleko pohodlnější na cestování a vejde se do něj více věcí? Každý druh má svoje pro i proti, které je nutné před cestou důkladně zvážit. V každém případě musí být zavazadlo kvalitní, komfortní a mělo by ochránit všechny vaše věci.

Za prvé si položte otázku, jaký druh cest nejčastěji absolvujete, respektive k jakému účelu vám zavazadlo bude sloužit. Chystáte se šplhat po horách v Himalájích, objevovat krásy Bali nebo se budete s rodinou „jen“ brouzdat po českých luzích a hájích? Zaměřte se jednak na typ tašky, kufru či batohu, ale pozornost věnujte také jejich velikosti, vnitřnímu vybavení a hmotnosti. Nepodceňte ani výběr kvalitního materiálu, který zajistí odolnost zavazadla vůči silným nárazům nebo nešetrné manipulaci.

Bytelný kufr do města a na víkendové pobyty

Na odpočinkovou dovolenou, delší pracovní cesty či krátké víkendové pobyty ve městě zvolte kufr nebo tašku na kolečkách. Dobrým pomocníkem bude bezesporu skořepinový kufr, který je odlehčený, ale zároveň bytelný. Vyroben je zpravidla z kvalitního pevného materiálu, speciálního plastu nebo hliníku. Výhodou je jeho nepromokavost a vyčistíte ho snadněji než látkový kufr. Výrobci tohoto druhu zavazadel přicházejí také často s unikátním bezpečnostním uzavřením TSA zámku, k němuž nepotřebujete klíček. Personál letiště jej tak v případě potřeby snadno otevře, aniž by zámek jakýmkoli způsobem poškodil. Široký výběr nejen kufrů naleznete například v našich obchodech Samsonite a Kipling / Victorinox.

TW kufry

Látková taška s variabilním objemem

Sáhnete-li raději po látkovém zavazadle, jeho jednoznačnou výhodou je množství vnějších kapes na uložení různých drobností, kvůli nimž nemusíte pokaždé otevírat celý kufr. Mnoho látkových zavazadel má navíc možnost rozšíření objemu. Pokud si tedy plánujete z dovolené odvézt hodně věcí, stačí jednoduše rozepnout jeden zip a zvětšit tak objem hlavní části kufru třeba až o 15 litrů. Pozor si však dejte na jeho promokavost (vyplatí se použít impregnaci), náročnější údržbu a náchylnost k mechanickému poškození. Pro tento typ kufrů navštivte obchody Samsonite nebo Delsey.

Krosna do náročných terénů

Pro aktivní dovolenou s častými přesuny je ideální batoh, krosna nebo batoh na kolečkách. U takového typu zavazadla oceníte především jeho praktičnost. Batoh se snadněji přizpůsobí úložným prostorům v dopravních prostředcích a lépe se nosí při pěších túrách. Pokud ho nijak výrazně nepřetížíte, bude vám odměnou dobře řešená nosná konstrukce, která odlehčí zádům. Pamatujte však, že křehčí věci (například fotoaparáty), byste měli opatřit speciálním ochranným pouzdrem, neboť samotná látka batohu je stoprocentně neochrání. Dobrodružným cestovatelům udělá službu rovněž taška na kolečkách, která se, pokud je třeba,  přemění v zavazadlo do ruky. Komfortní je i batoh s přidaným držadlem a zabudovanými kolečky. Inspirovat se můžete v našich obchodech Hannah nebo Alpine Pro.

Hravá zavazadla pro malé cestovatele

Specifickou záležitostí jsou dovolené s vašimi dětmi. I ti nejmenší z nás si zaslouží své vlastní zavazadlo plné potřebných hraček. Také zde vybírejte podle typu výletu. Na cestu letadlem za slunečnými plážemi je praktický kufr na kolečkách, který dokáže obstarat i dítě bez pomoci dospělého. Pokud hledáte spíš malý cestovní doplněk na pár drobností, dejte přednost batohu, do kterého bude mít vaše ratolest rychlý přístup například pro svačinu a pití. Praktická stránka je na vás, ale design přenechte svému potomkovi. Dnes existuje pestrá škála zavazadel co do potisků, barev a vzorů, takže nebude problém vybrat batoh, který bude vaše dítě konečně nosit rádo. Dětská zavazadla u nás naleznete v obchodech Samsonite, Kipling / Victorinox a nebo Orchestra.

TW kufry . detske

 

SDÍLEJTE