Začněte se cvičením venku - běhejte, posilujte nebo cvište jógu

Cvičení venku

ZPÁTKY NA NOVINKY

pátek 20 duben 2018

 

Jarní oteplení umožňuje přesunutí aktivit z fitcenter a tělocvičen do přírody. Potkáte se s běžci, vyznavači jógy i s milovníky outdoorových silových tréninků. Jaká část oblečení je pro cvičení venku nejdůležitější?

Výbava pro sportování venku

Možná budete překvapeni, ale výbava na ven se zas tolik neliší od té indoorové. Jen je třeba dbát více na materiály, aby dobře plnily svou funkci. Ke sportování venku se vám bude hodit kvalitní druhá vrstva, ať už se jedná o nějakou funkční mikinu nebo o bundu, která vás ochrání před větrem nebo nečekaným deštěm

Sportovní oblečení musí především správně sedět, rozhodně se nebojte přiléhavých střihů. Funkční materiály dokáží kontaktem s kůží pomoci s odvodem vlhkosti a lepší tepelnou izolací. V případě kompresního prádla zase oblečení napomáhá lepšímu prokrvení svalstva.

Základem je správná podprsenka

I když je podprsenka tou nejméně viditelnou součástí cvičebního outfitu, je absolutním základem. Na sportovní podprsence, dámy, nešetřete a předem si určete, pro jaký sport ji budete používat. Podle toho pak zvolte správný typ „supportu“.

Bez vhodných bot ani krok

Výběr vhodné obuvi vypadá jako banalita. Opak je však pravdou. Aby nás z aktivního pohybu nebolelo celé tělo, musíme nohám poskytnout tu správnou oporu. Materiál sportovní obuvi by měl být především pevný, odolný a zároveň také pružný, aby nás boty nijak nelimitovaly.

SDÍLEJTE