Kam vyrazit na green

Golf v České republice

ZPÁTKY NA NOVINKY

středa 18 duben 2018

Golf je v České republice populárním způsobem jak trávit volný čas. Golfová hřiště pokrývají již téměř celé území, aktuálně je jich otevřených 74. Dvě 36ti-jamková, šest 27mi-jamkových, dvacet sedm 18ti-jamkových a zbytek je 9ti-jamkových.

V České republice se začala historie golfu psát v roce 1904, kdy bylo postaveno první hřiště v Karlových Varech, rok na to je následovaly Mariánské Lázně. Golf zde hráli ale především zahraniční hoteloví hosté. Místní začali ve větší míře golf objevovat až těsně před první světovou válkou, kdy bylo postaveno hřiště u obce Volešovice. V návaznosti na rostoucí komunitu kolem tohoto sportu vznikl v Praze v roce 1926 první český golfový klub.

Mezi nejpopulárnější a nejlepší hřiště patří v současnosti golfový areál na Karlštejně, na Konopišti, v Mariánských Lázních, Karlových Varech nebo na Čeladné.

 

Albatross

Na okraji hlavního města se nachází 18ti-jamkové hřiště Albatross. Je držitelem několika ocenění, začátečníci na něm mohou využít i tréninkové centrum. Za návštěvu stojí výborná restaurace, která je součástí golfové klubovny.

 

Cihelna

Resort Cihelna se nachází u Karlových Varů v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. 18ti-jamkové hřiště je významné svojí náročností povrchů, nachází se na něm hodně vodních ploch a ocení ho příznivci techničtější hry.

 

Čeladná

Golfový resort se dvěma 18ti-jamkovými hřišti nabízí nejen perfektní podmínky pro hru, ale také krásná panoramata Beskyd a spoustu možností relaxace v okolí.

 

Karlštejn

Na oblíbeném hřišti Karlštejn můžete spojit hru s obdivováním majestátního hradu českých králů. Atraktivní terén hřiště je citlivě zapojen do okolní krajiny.SDÍLEJTE