SPORT

Jak vybrat oblečení, které vám bude při sportu krýt záda

ZPÁTKY NA NOVINKY

úterý 2 duben 2019

Jóga, box nebo beach volejbal s přáteli. Ať už se pouštíte do jakéhokoliv sportu, je důležité se cítit pohodlně, abyste si mohli pohyb stoprocentně vychutnat. Po jakém oblečení ale sáhnout? A je potřeba mít na jógu něco jiného než na basket nebo do fitka? Máme pro vás pár tipů, co na sebe, aby vás sportovní výbava podržela přesně tam, kde je to potřeba.

 

Jdu boxovat

Chcete se pustit do boxu? Na první trénink vám bude stačit pohodlné triko, tepláky nebo kraťasy, tenisky a ručník. Pokud vás ale tenhle bojový sport nadchne, budete muset výbavu postupně rozšířit. Boxerské tréninky nejsou procházka růžovou zahradou a pravděpodobně z vás bude na konci téct jako po sauně. Stoprocentně tedy oceníte kvalitní triko z funkčních materiálů, které dokáže odvádět pot od těla. Jako další by měly do vaší tašky na box putovat bandáže, vybírat můžete mezi polo nebo zcela elastickými, ideální tréninková délka jsou 3 - 4 m. Hned po nich tam přihoďte tzv. pytlovky. Rukavice na pytel jsou opravdu základ, na pytli budete trávit spousty a spousty času. Na výběr máte mezi technickou nebo pravou kůží.

Pokud už na vás čekají sparingy, k pytlovkám přidejte boxerské rukavice, chránič na zuby a suspenzor.

 

Na boxerskou výbavu se přijďte podívat do obchodu Boxeur Des Rues.

Jdu na jógu

 

Cítíte, že vaše mysl potřebuje zpomalit, zklidnit a tělo protáhnout a zesílit? Zujte tenisky, sáhněte po pohodlném oblečení a najděte si místo, kde se budete cítit dobře, ať už je to jógové studio, les, nebo obývák. K praktikování jógy vám, co se výbavy týče, stačí málo: jógová podložka a pohodlné oblečení. U něj opravdu klaďte důraz na to, abyste se cítili dobře, a to jak v materiálech, tak střizích. Některé jógové pozice umějí být krkolomné, důležité tedy je, aby vás oblečení nijak nelimitovalo v pohybu, neškrtilo ani nedřelo. Pokud jsou vám příjemné dynamické verze jógy nebo hot jóga, kdy cvičíte ve 42 °C, přemýšlejte i nad prodyšností materiálu, který si oblečete, a jeho schopností odvádět od těla pot.

 

Stylové oblečení na jógu najdete u značek Nike, Puma nebo ADIDAS.

Jdeme si zahrát s kamarády

Ve dvou, nebo dokonce ve více, se to vždy lépe táhne. A proto, i když jste fanouškem individuálních sportů, je fajn se čas od času sejít také s kamarády nebo rodinou a jít si zasportovat společně. Badminton, volejbal, basket nebo u nás tolik oblíbený fotbal. Možností je spousta, do čeho se pustíte vy?

U týmových sportů je základem herní výbava. S oblečením je to pak vcelku jednoduché. Sáhněte po funkčních materiálech, které umožní vaší kůži dýchat a zároveň odvedou vlhkost pryč od těla. Jestli je vám příjemněji v triku na tělo nebo naopak volném, to už záleží na vašich preferencích. Základem pro jakoukoliv aktivitu jsou ale stoprocentně kvalitní boty. Fotbal se vám bude dobře hrát v kopačkách, pro sálové sporty hledejte obuv se světlou podrážkou (možná si ještě pamatujete na černé šmouhy, které jste teniskami omylem udělali během tělocviku v tělocvičně, a pak je museli drhnout).

 

Zajděte se podívat do obchodů ADIDAS, Under Armour, Nike nebo Puma.

SDÍLEJTE