Cestujte stylově

Kufry a zavazadla

ZPÁTKY NA NOVINKY

sobota 19 květen 2018

Nabídka kufrů je široká, proto si nejprve ujasněte, na jaký typ cest má zavazadlo sloužit. Pokud si lámete hlavu s tím, kde narychlo správné zavazadlo sehnat, určitě nebudete zklamaní, pokud navštívíte Fashion Arena Prague Outlet.

Kufry se od sebe liší nejen materiálem a velikostí, ale také počtem a polohou koleček. Zásadní je i délka rukojeti.

Vejde se mi tento kufr ještě na palubu?

Pokud preferujete mít během cestování zavazadlo po dobu letu u sebe, pořiďte si kabinové (příruční) zavazadlo. Většina leteckých společností jej rozměrově definuje takto: 55x40x20 cm. Dále se kufry liší dle velikosti, stejně jako oblečení. Existují kufry S – XL. Pak už záleží na délce dovolené a velikosti rodiny.

Materiál hraje také důležitou roli.

Textilní kufry bývají oblíbené pro svou nižší hmotnost a také proto, že jsou tvárné. To znamená, že do nich na poslední chvíli můžete ještě „vecpat“ mnoho nepostradatelných kousků. Jejich nevýhodou ale je, že vaše věci neochrání 100%. Kufry kožené často bývají designovými kousky a jsou ideální pro vyznavače vysokého stylu a nadčasových doplňků. Je ovšem nutné dbát na jejich povrchovou údržbu. Skořepinová (plastová) zavazadla patří mezi kufry nejpraktičtější. Věci jsou chráněny před rozbitím i před vlhkem, poskytují také velice široké možnosti barev a a povrchových úprav. Novější modely bývají vybaveny TSA zámkem, který umí pracovníci bezpečnostních agentur na letištích při kontrole otevřít bez poškození.

SDÍLEJTE