Začněte běhat

Pohodlí a styl mohou jít ruku v ruce

ZPÁTKY NA NOVINKY

pondělí 11 březen 2019

Představte si, že běžíte lesem, dýcháte čerstvý vzduch a usmíváte se od ucha k uchu. Vyplavují se vám endorfiny, máte na sobě příjemné materiály, a jste v outfitu, který vám dodává sebevědomí. Ideální stav nebo každodenní realita? Nechceme sahat do svědomí vaší fyzické kondici a lásce k pohybu, ale minimálně ono stylové a kvalitní oblečení se může stát skutečností. A dokonce lehce splnitelnou! Pojďte se s námi mrknout, jak si vybrat oblečení, které vám při sportu bude krýt záda.

Kdybyste běhali ve dne v noci…

Obléci se na běh je vcelku jednoduché: vsaďte na kvalitu už od prvních vrstev. Ženy by měly určitě věnovat velkou pozornost výběru sportovní podprsenky. Na trhu je velké množství střihů, postavení ramínek i pevnosti materiálu.Vyplatí se nepodcenit ani běžecké boty. V obchodech ADIDAS nebo Asics si můžete nyní zdarma nechat změřit svůj došlap a podle toho si vybrat tenisky dle vašich potřeb. Zkrátka přesně na míru vašemu kroku.

Říká se, že není špatné počasí, pouze špatně oblečený běžec. Stačí vybrat ty správné vrstvy a počasí si na vás nepřijde. Počet vrstev a jejich konkrétní podoba se samozřejmě odvíjí od aktuální situace a stupňů na teploměru. Ať už je ale venku jakkoliv, základní vrstva musí odvádět vlhkost pryč od těla. Tato funkce je velmi důležitá zejména v mrazivějších dnech, kdy hrozí prochladnutí. Triko tedy musí tělo úplně obepínat. V letních měsících sáhněte po kouscích tenkých jako pavučinka, do nižších teplot se nebojte dlouhého rukávu a hustšího úpletu, který nejen odvede pot, ale také zahřeje.

Aktuálně během předjaří oceníte i vrstvu izolační. Triko nebo mikina s větší gramáží by měly být z materiálu schopného odvést pot ze základní vrstvy pryč od těla a zároveň zahřát. V případě velké zimy, větru nebo deště oceníte i lehkou větrovku, díky které nepromoknete ani neprofouknete. Co se týká nohou, pokud venku není pod nulou, budou vám stačit nezateplené dlouhé legíny. Určitě sáhněte po střihu s vysokým pasem, ať máte pořádně krytá záda.

Při běhu ve večerních hodinách také myslete na svoji bezpečnost. Den se už prodlužuje, ale ještě stále je ještě poměrně brzy tma. Vybírejte proto oblečení s reflexními prvky a při běhu mějte zapnuté blikačky, ideálně k tomu noste ještě čelovku.

Přejeme vám prima trénink a ještě lepší zážitek!

 

SDÍLEJTE